User Tools

Site Tools


pl:description

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

pl:description [2017/02/15 11:39] (current)
Artur created
Line 1: Line 1:
 +~~NOTOC~~
 +======O GetSimple ======
 +GetSimple to lekki i niezależny CMS (system zarządzania treścią) oparty na plikach XML. Zawiera wszystko czego potrzebuje strona (oraz niczego, czego by nie potrzebowała),​ oferuje prosty i intuicyjny interfejs. Jest to najprostsze narzędzie do zarządzania własnym blogiem, portfolio czy biznesową wizytówką. \\ GetSimple to projekt open-source udostępniany zgodnie z licencją [[https://​www.gnu.org/​licenses/​gpl-3.0.en.html|GNU GPL v3]].
  
 +=====Możesz wycofać prawie KAŻDĄ zmianę=====
 +Ta funkcja powstała w dużej mierze w oparciu na artykuł AListApart wyjaśniający **dlaczego wiadomości ostrzegawcze nie zawsze działają tak, jak powinny**. Ze względu na to, GetSimple zawiera opcję tzw "​undo",​ pozwalającą na wycofanie teoretycznie każdej zmiany jakiej dokona się na stronie, pozwalając uniknąć poprawiania niespodziewanych,​ często głupich, błędów.
 +
 +=====Interfejs prosty w przyswajaniu=====
 +Priorytetem w projektowaniu interfejsu oprogramowania było połączenie przystępności z ładnym, intuicyjnym wyglądem. Autorzy mieli przyjemność skorzystać ze wszystkich popularnych systemów i z każdego zabrali po trochu.
 +
 +=====Szybka instalacja=====
 +Czas trwania instalacji skryptu, od wgrania plików przez FTP po zalogowanie się do panelu, **to 5 minut**.
 +
 +=====Łatwe tworzenie i edycja motywów=====
 +"​[[http://​get-simple.info/​forums/​showthread.php?​tid=4311&​pid=33141#​pid33141|Byłem zaskoczony, jak łatwo to idzie... [EN]]]",​ wspomniał niegdyś pewien developer. Nowa strona od szkicu po funkcjonujący projekt - to prosta praca dla każdego znającego podstawy HTML. Znajomość PHP nie jest wymagana, a poza tym posiadamy pełną [[pl:​themes:​tutorial|dokumentację]] by pomóc ci w pracy.
 +
 +=====Podatny na rozbudowę=====
 +Prostota (nie mylić z biedą) GetSimple otwiera szerokie pole na rozszerzalność i rozbudowywanie skryptu. Obecnie dostępne są [[http://​get-simple.info/​extend/​all_plugins.php|setki wtyczek]] umożliwiających dodawanie galerii, blogów, wielojęzykowości,​ wyświetlania typu one-page, sliderów, obsługi wielu użytkowników,​ frameworków i tak dalej. Znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.
 +
 +===== XML u podstawy =====
 +Nie wykorzystujemy baz danych do przetrzymywania informacji - zamiast tego, cała infrastruktura oparta została na plikach XML. Dzięki ich wykorzystywaniu,​ omijamy dodawania kolejnej warstwy latencyjnej powiązanej z łączeniem z bazą MySQL. GetSimple powstało z myślą o małych stronach, ale XML sprawdza się doskonale w przetrzymywaniu danych witryn z treściami na setkach zakładek.
 +
 +======Linki======
 +Wróć na [[pl:​start|stronę główną]] wiki.
 +
 +==Strony w tej sekcji==
 +  *[[:​pl:​description|GetSimple - co to, po co i dla kogo]]
 +  *[[:​pl:​quotes|Co się mówi o GetSimple?​]]
 +  *[[:​pl:​press_release|Informacje prasowe]]
pl/description.txt · Last modified: 2017/02/15 11:39 by Artur