User Tools

Site Tools


pl:description

O GetSimple

GetSimple to lekki i niezależny CMS (system zarządzania treścią) oparty na plikach XML. Zawiera wszystko czego potrzebuje strona (oraz niczego, czego by nie potrzebowała), oferuje prosty i intuicyjny interfejs. Jest to najprostsze narzędzie do zarządzania własnym blogiem, portfolio czy biznesową wizytówką.
GetSimple to projekt open-source udostępniany zgodnie z licencją GNU GPL v3.

Możesz wycofać prawie KAŻDĄ zmianę

Ta funkcja powstała w dużej mierze w oparciu na artykuł AListApart wyjaśniający dlaczego wiadomości ostrzegawcze nie zawsze działają tak, jak powinny. Ze względu na to, GetSimple zawiera opcję tzw “undo”, pozwalającą na wycofanie teoretycznie każdej zmiany jakiej dokona się na stronie, pozwalając uniknąć poprawiania niespodziewanych, często głupich, błędów.

Interfejs prosty w przyswajaniu

Priorytetem w projektowaniu interfejsu oprogramowania było połączenie przystępności z ładnym, intuicyjnym wyglądem. Autorzy mieli przyjemność skorzystać ze wszystkich popularnych systemów i z każdego zabrali po trochu.

Szybka instalacja

Czas trwania instalacji skryptu, od wgrania plików przez FTP po zalogowanie się do panelu, to 5 minut.

Łatwe tworzenie i edycja motywów

Byłem zaskoczony, jak łatwo to idzie... [EN]”, wspomniał niegdyś pewien developer. Nowa strona od szkicu po funkcjonujący projekt - to prosta praca dla każdego znającego podstawy HTML. Znajomość PHP nie jest wymagana, a poza tym posiadamy pełną dokumentację by pomóc ci w pracy.

Podatny na rozbudowę

Prostota (nie mylić z biedą) GetSimple otwiera szerokie pole na rozszerzalność i rozbudowywanie skryptu. Obecnie dostępne są setki wtyczek umożliwiających dodawanie galerii, blogów, wielojęzykowości, wyświetlania typu one-page, sliderów, obsługi wielu użytkowników, frameworków i tak dalej. Znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

XML u podstawy

Nie wykorzystujemy baz danych do przetrzymywania informacji - zamiast tego, cała infrastruktura oparta została na plikach XML. Dzięki ich wykorzystywaniu, omijamy dodawania kolejnej warstwy latencyjnej powiązanej z łączeniem z bazą MySQL. GetSimple powstało z myślą o małych stronach, ale XML sprawdza się doskonale w przetrzymywaniu danych witryn z treściami na setkach zakładek.

Linki

Wróć na stronę główną wiki.

Strony w tej sekcji
pl/description.txt · Last modified: 2017/02/15 11:39 by Artur