User Tools

Site Tools


pl:press_release

Czym jest GetSimple?

GetSimple to zbudowany na plikach XML, lekki system zarządzania treścią oferujący osobom nieposiadającym wiedzy na temat HTML stworzenie własnej strony internetowej. Wraz ze standardowym edytorem stron i managerem plików, GetSimple oferuje mocarny system wtyczek i motywów, które są ciągle rozwijane przez ogromną, międzynarodową społeczność. Skrypt oferuje też opcje jak możliwość wycofania ostatniej zmiany dla większości czynności, system kopii zapasowych stron i zakładek, oraz wsparcie dla optymalizacji SEO.
Wraz z w sumie 110,000 pobraniami (i ciągle rośnie) od publikacji w sierpniu 2009 roku (dane na rok 2013), GetSimple uplasowało się na półce wraz z innymi, czołowymi, lekkimi CMSami.

Historia GetSimple

Skrypt GetSimple powstało dzięki Chrisowi Cagle (Pittsburgh, USA), a zrodziło się z idei własnego systemu zarządzania treścią dla jego klientów w 2008 roku. Swoją pracę opierał w dużej mierze na WordPressie, lecz większość jego klientów prowadziła małe działalności i nie wymagało to 90% procent tego, co oferował WordPress. Po opracowaniu tej prostej, ale potężnej oferty wśród CMSów, GetSimple stało się najbardziej poważanym i łatwym w obsłudze open-source'owym systemem na rynku.

Klient docelowy

Użytkownik docelowy, dla którego przeznaczone jest GetSimple, to użytkownik ze stroną małej firmy, na wzór broszury z objętością ok. 20 stron. Tego typu klient potrzebuje jedynie prostej prezentacji w sieci - i tyle. W internecie jest niewiele dostępnych systemów zarządzania treścią które powstały głównie dla tego typu użytkowników. Nasz mały biznesmen nie potrzebuje sklepu, bloga czy systemu komentarzy (ale można to dodać przez system wtyczek). Taki biznes wymaga w rzeczywistości prostej strony z jeszcze prostszą obsługą.

Różnica

Są dwie różnice między GetSimple a jego konkurencją:

Po pierwsze, projekt ten nie powstał by dodawać absolutnie każdą rzecz, która zostanie zaproponowana. Skupiamy się wyłącznie na maksymalnie 80 procentach czynności, jakie są potrzebne do prowadzenia małej strony firmowej - i realizujemy te postanowienia tak, by działały jak najlepiej. Nie próbujemy zrobić z GetSimple czegoś na wzór WordPressa czy Joomli. GetSimple znalazło własną niszę w sektorze systemów dla małych biznesów, i skupiamy się całkowicie na tej grupie.

Po drugie, GetSimple posiada prawdopodobnie najlepszy projekt UI ze wszystkich powstałych do tej pory CMSów. Jesteśmy dumni z tego, że udało się nam stworzyć tak dobry interfejs będący jednocześnie ładnym i nieskomplikowanym.


Wróć do strony głównej Wiki

pl/press_release.txt · Last modified: 2017/02/15 15:29 by Artur